Fylkeskommunen har ansvaret for å behandle søknader om tillatelse til jakt på kystsel. Det er Fiskeridirektoratet som fastsetter årlige kvoter på seljakt.
Jakt på kystsel 2025
- Antall steinkobber oppdateres fortløpende på denne siden, og jakta avsluttes med en gang kvoten er tatt.
RESTKVOTE - oppdatert 20.02.2025
Område Sør - Trøndelag 14 steinkobber.
Område Nord - Trøndelag 0 steinkobber. Jakta i område Nord-Trøndelag er nå stengt.
Totalkvote 2025
- I område Sør-Trøndelag i Trøndelag fylke er kvoten 52 steinkobber.
I område Nord-Trøndelag i Trøndelag fylke er kvoten 9 steinkobber - Jakta på steinkobbe i Trøndelag åpner 2. januar 2025.
Digital utfylling av skjema
Du må fylle ut et elektronisk skjema for søknad om jakt på sel.
Manuell utfylling av skjema (pdf-skjema)
For deg som ikke kan bruke digitalt skjema kan du levere søknad på papir.
Husk å legge ved skyteprøve for storviltjegere. Fjorårets skyteprøve er gyldig. Utfylt søknad med vedlegg sender du til Trøndelag fylkeskommune som vanlig post eller e-post.
Digital utfylling av fangstrapport
Fangstrapport må du fylle ut og sende til Trøndelag fylkeskommune innen angitt frist (to uker) etter endt jaktperiode. Det gjelder for alle, uavhengig av om det er skutt sel eller ikke.
Manuell utfylling av fangstrapport (pdf-skjema)
For deg som ikke kan bruke digitalt skjema kan du levere rapport på papir.
Rapporteringsskjema laster du ned her.