Til helga er det klart for den første av to UKM regionfestivaler. 350 ungdommer deltar på årets første festival som skal være i Steinkjer kulturhus.
Trøndelag er Norges største UKM-fylke og over 2400 ungdommer har de siste månedene deltatt på lokale mønstringer i fylket. Til helga møtes 350 av disse på regionfestival i Steinkjer.
- Det er gøy å se at UKM er så populært blant unge i fylket. Dette er en flott mulighet til både å utvikle seg og bli inspirert av andre, og er en viktig møteplass for ungdom i fylket vårt, sier Anne Marit Mevassvik, direktør for kultur og folkehelse.
Innholdsrikt program
I år er det sju danseinnslag, fem litteraturinnslag, 81 musikkinnslag, ett lysshow, sju filmer, to sceneinnslag og 60 kunstverk i Steinkjer.
- I år har kommunene virkelig levert. Det er veldig mye spennende som kommer til regionfestivalen, så jeg gleder meg virkelig, sier Tor Erik Munkvold, fylkeskontakt for UKM.
Program for UKM regionfestival Steinkjer
På helgas regionfestival er det deltakere fra 19 ulike kommuner i Trøndelag.
- Flatanger
- Frosta
- Grong
- Inderøy
- Indre Fosen
- Leka
- Levanger
- Lierne
- Meråker
- Namsos
- Namsskogan
- Nærøysund
- Overhalla
- Røyrvik
- Steinkjer
- Snåsa
- Verdal
- Ørland
- Åfjord
25. - 27. april er det også UKM regionfestival på Frøya. Mer info om denne festivalen kommer.
Kontaktpersoner: