Webinar: Universell utforming i idretts- og aktivitetsanlegg
Lær mer om om hvordan idretts- og aktivitetsanlegg kan bli mer tilgjengelige og inkluderende for alle.
Tilgjengelighet og inkludering er avgjørende for at idretts- og aktivitetsanlegg skal kunne brukes av alle. For å få til det må vi kunne mer om planlegging og tilrettelegging i nye og eksisterende idrettsanlegg
Er du involvert i planlegging, bygging, drift og utvikling av idretts- og aktivitetsanlegg, inkludert fylkeskommuner, kommuner, idrettsorganisasjoner, planleggere, arkitekter, entreprenører og brukere? Bli med på webinar og hev kompetansen din!
Webinaret arrangeres 20. mars fra 10:00 til 11:30
Det er gratis å delta, men du må registrere deg her for å bli med.
Arrangør: Kompetansenettverket for bærekraftige idretts- og aktivitetsanlegg
Trøndelag fylkeskommune er en del av Bærekraftige Idretts- og Aktivitetsanlegg (BIAA). Dette er et nyopprettet nettverk som jobber for å fremme bærekraftige løsninger i utvikling og drift av idretts- og aktivitetsanlegg.
Dette er BIAAs første webinar med tema "Universell utforming i idretts- og aktivitetsanlegg".
Webinaret handler blant annet om hvordan idretts- og aktivitetsanlegg kan bli mer tilgjengelige og inkluderende for alle.
Viktige prinsipper for universell utforming blir belyst samt deling av gode eksempler og innsikt i hvordan vi kan tilrettelegge anlegg slik at flere kan delta i fysisk aktivitet.
Program for webinaret:
- Kort om BIAA – Olav Torp, Senterleder for NTNU SIAT
- Universell utforming: utfordringer og løsninger for idretts- og aktivitetsanlegg – Cato Lie, Funksjonshemmedes Fellesorganisasjon (FFO)
- Senk terskelen-prosjektet: et eksempel på tilrettelegging – Alexandra Hastings og Olav Grødem, Viken Idrettskrets
- Paraidrettssenteret: muligheter og utfordringer med tilrettelegging for paraidrettsutøvere – Per Einar Johannessen, Paraidrettssenteret i Trøndelag